Srbija savladala Crnu Goru i došla na korak od plasmana u B diviziju UEFA Lige nacija

Fudbalske reprezentacije Srbije i Crne Gore na stadionu "Rajko Mitić" odigrale su utakmicu petog kola grupe 4 Divizije C UEFA Lige nacija.

Fudbalske reprezentacije Srbije i Crne Gore na stadionu “Rajko Mitić” odigrale su utakmicu petog kola grupe 4 Divizije C UEFA Lige nacija.

Na kraju su slavili Srbijanci rezultatom 2:1 i tako došli na korak od plasmana u B diviziju Lige nacija.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćoj selekciji. Igrao se 30. minut. Poslije drugog kornera za Crnu Goru, sjevnula je kontra Srbije, Tadić je izbacio Ljajića, koji je izašao sam pred golmana Petkovića i poslao loptu u mrežu. Samo dvije minute poslije, domaći su udvostručili prednost.

Kolarov je sa lijevog krila odlično centrirao, a Mitrović maestralno reagovao na prvoj stativi i postigao svoj peti gol u ovom ciklusu Lige nacija. Mogao je Mitrović i do svog drugog gola u 38. minuti, ali je iz penala “Panenkom” prebacio gol.

Crnogorci su u 59. minuti postigli pogodak preko Mugoša, ali ga je španski arbitar Mallenco poništio zbog navodnog ofsajda. Ipak, isti igrač upisao se u strijelce jedanaest minuta poslije i to je ujedno bio i konačan rezultat susreta.

Do kraja susreta mreže su mirovale i Srbijanci su ostvarili pobjedu zahvaljujući kojoj su došli na korak od plasmana u B diviziju Lige nacija. U posljednjem kolu Srbija dočekuje Litvaniju.

Srbija – Crna Gora 2:1 (Ljajić 30’, Mitrović 32'/Mugoša 70’)

Stadion “Rajko Mitić” u Beogradu. Gledalaca: 15.400. Sudija: Alberto Undiano Mallenco (Španija).

SRBIJA: Rajković, Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov, Matić, Maksimović, Gaćinović, Tadić, Ljajić, Mitrović.

CRNA GORA: Petković, Marušić, Kopitović, Simić, Vešović, Šćekić, Kosović, Jovović, Ivanić, Janković, Mugoša.