Srbija pregažena u Spaladium Areni: Hrvati ipak mnogo moćniji

Hrvatska je u Spaladium Areni na otvaranj Evropskog prvenstva savladala Srbiju sa rezultatom 32:22.

Hrvatska je u Spaladium Areni na otvaranju Evropskog prvenstva savladala Srbiju sa rezultatom 32:22.

Hrvati su u ovaj meč ušli nadmoćniji, iako su u prvih dvadeset minuta ekipe djelovale podjednako dobre, Hrvatska je ipak pred kraj prvog dijela igre ubacila u petu brzinu, pa su na odmor otišli sa prednosti od 14:9.

U drugom poluvremenu Srbija je pokušala igrati nešto bolje, međutim ti nije bilo dovoljno, pa su Hrvati na kraju slavili pobjedu od 32:22.

Za najboljeg igrača ovog susreta proglašen je Mirko Alilović, golman Hrvatske selekcije.

Vrijedi istaći da se prije meča desilo nekoliko incidenata za koje su optuženi navijači Hajduka, ali i u samoj dvorani je bilo neželjenih scena, kada su početkom drugog dijela igre navijači gađali jednog igrača Srbije.

U drugom meču igrali su Francuska i Norveška, a pobjedu su odnijeli Francuzi sa 32:31.