Sparsi slavili visoku pobjedu u finalu play-offa: Omladinci osvojili titulu prvaka Lige KS

U finalu play off-a Lige Kantona Sarajevo, minibasket selekcija Sparsa savladala je vršnjake iz Koš-a rezultatom 76:37.

U finalu play off-a Lige Kantona Sarajevo, minibasket selekcija Sparsa savladala je vršnjake iz Koš-a rezultatom 76:37 i tako osvojio naslov prvaka Lige Kantona Sarajevo.

Ovaj tim je odmah pokazao da je mnogo dominantniji od protivnika. Njihova prednost se povećavala iz četvrtine u četvrtinu, a nakon odigranih 40 minuta na semaforu je stajalo +39.

Najefikasniji u redovima Sparsa bili su Filip Jović sa 27 i Aldin Duran sa 12 postignutih poena.

Spars Ziraat Bank – Koš 76:37 (24:06; 12:15; 21:10; 19:06)

Spars Ziraat Bank: Oručević, Karasalihović 5, Vukadin 8, Krilić 8, Fejzić 10, Smajović, Duran 12, Jović 27, Savić, Drnda 4, Savić 2, Škapur.