Sparsi se odlično nosili sa Efesom, ali su na kraju upisali novi poraz

Juniori Sparsa upisali su drugi poraz na euroligaškom turniru kvalifikacija u Beogradu protiv turskog tima Anadolu Efesa rezultatom 69:79.

Bh. predstavnici su imali apsolutnu incijativu u prvom poluvremenu. Prvu četvrtinu riješili su u svoju korist 23:18, a nakon 20 minute igre na odmor odlaze sa rezultatom 40:37.

Treći period pripao je turskom timu, te u posljednjih deset minuta ulazi se sa egalom 59:59. Egal se nastavlja i u prvim minutama posljednje četvrtine. Značajniju prednost pravi Efes na četiri minute do kraja (65:73). Bh. tim nije uspio da ponovo dođe do vodstva, a Efes je uspio sačuvati prednost i doći do pobjede.

U Sparsima istakli su se Tarik Biberović sa 24 poena i 6 skokova i Kenan Kamenjaš sa 15 poena i 17 skokova. U redovima Efesa blistao je Kurtuldum Mustafa sa 41 poenom i Ilyasoglu je postigao 16 poena.

Spars Ziraat Bank – Anadolu Efes 69:79 (23:18; 17:19; 19:22; 10:20)

Spars Ziraat Bank: Arifagić, Karić 8, Preldžić, Tiganj 8, Huseinspahić, Mičić, Ilić 9, Radak 4, Biberović 24, Kamenjaš 15, Vidović 1, Đulan.