Sparsi razbili Bošnjak u Hadžićima, Široki ubjedljiv na svom parketu

Neočekivano lagano su gosti iz Sarajeva stigli do pobjede u Hadžićima. No, u prvom dijelu utakmice Bošnjak je igrao kvalitetno i u više navrata imao prednost tokom prve dvije četvrtine.

Ipak, u nastavku susreta Sparsi su ubacili u “brzinu više” i u drugom poluvremenu slavili sa 24 poena razlike. To je bilo dovoljno kako bi se zaključila pobjeda rezultatom 91:76. Najbolji pojedinac susreta je bio Tuljković sa 27 poena za domaći tim, dok je goste predvodio Durmo sa 21 poenom.

Košarkaši Kaknja su bez problema slavili na domaćem terenu protiv Zrinjskog rezultatom 87:75. Ključna je bila prva dionica koju su domaći dobili rezultatom 24:14, a do poluvremena prednost je rasla sve do 22 poena.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Zrinjskog, ali povratka, zbog očajnog prvog dijela susreta, nije bilo. Sjajni Emir Zimić je napravio double-double učinak, sa 18 poena i čak 16 skokova, a uz to je dodao 2 asistencije. S druge strane, Ivan Begić je postigao 20 poena i bio najefikasniji košarkaš susreta.

Široki Brijeg je rezultatom 100:77 slavio protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada. Trofejni bh. klub je na krilima Franka Kaštropila koji je postigao 22 poena, te Ivana Karačića koji je postigao 19 poena i zabilježio 12 skokova, došao do pobjede u ovom meču.