Sparsi na Grbavici slavili protiv Zrinjskog u majstorici i izborili finale Prvenstva BiH u košarci

Košarkaši Sparsa upisali su veliki trijumf rezultatom 79:71 nad Zrinjskim i tako izborili finale Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci.

Košarkaši Sparsa upisali su veliki trijumf nad Zrinjskim rezulatom 79:71 i tako izborili finale Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci.

Nakon prva dva duela polufinalne serije rezultat je bio 1:1 u trijumfima, pa je tako o putniku u finale odlučivala popularna majstorica odigrana u dvorani na Grbavici.

Domaći su bolje otvorili duel, te su imali prednost gotovo tokom čitavog prvog poluvremena. Istina, vodstvo domaćih nije bilo visoko, pa se Zrinjski vraćao u meč.

Gosti su napravili seriju uoči posljednjih deset minuta, došli gotovo i do preokreta, ali je posljednja dionica ponovo pripala Sarajlijama koji odlaze u veliko finale.

Nemanja Protić je vodio Sparse do trijumfa sa 19 poena, 12 je dodao Ibrahim Durmo, a dva manje Sandi Grubelić. S druge strane, Aleksandar Sokolović je bio najefikasniji sa 18 poena, dok je dvocifren bio i Marko Ramljak sa 13.

U drugom polufinalu sastaju se Široki Brijeg i Sloboda, timovi koji će, također majstoricom, odrediti putnika u finale.