Sparsi demolirali ekipu Studenta u Mostaru: Vrabac najefikasniji u redovima Sarajlija

U okviru 18. kola Prvenstva BiH u košarci, Sparsi su gostovali ekipi Student Mostar te su slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 52:87.

Sve je proteklo u znaku gostiju iz Sarajeva. Svaku četvrtinu su uspjeli pobjediti protivnika, a rezultat na poluvremenu je već glasio 28:41 u korist Sparsa.

Do kraja utakmice nisu posustajali, već su dominantno povećavali prednost, što je rezultiralo visokom pobjedom rezultatom 52:87.

Najefikasniji u redovima kluba sa Grbavice je bio Adin Vrabac sa 16 poena, dok je Kenan Kamenjaš postigao 15 poena. Najviše poena za Student iz Mostara je postigao Jalen Ross ukupno 17.

Nakon pobjede Sparsi i dalje drže korak za prvoplasiranim Širokim Brijegom, dok će se ekipa Studenta boriti za opstanak.