Spars ubjedljiv protiv Mostaraca, Bošnjak poražen u Bijeljini

Košarkaši Sparsa upisali su novu pobjedu u svojoj dvorani.

Spars je slavio rutinski trijumf nad mostarskim Studentom, 82:62, u sklopu 13. kola Prvenstva BiH za košarkaše.

Sarajevska ekipa u prvoj četvrtini se mučila s gostima (21:16), ali već u narednoj dionici meča je pokazala ko je gazda u dvorani na Grbavici, zaključivši poluvrijeme sa 45:29.

Do kraja utakmice, Student je uspijevao smanjiti na deset poena razlike (57:47), ali za više od toga gosti nisu imali snage te je susret okončan ubjedljivim trijumfom Sparsa.

Đokić (17) i Grubelić (15) bili su najbolji u pobjedničkom timu, Gudić (14) kod poraženih.

U drugom današnjem susretu, Radnik je u Bijeljini savladao Bošnjaka, 84:75, uz odličnu partiju Luke Jovanovića (21 poena, po 6 asistencija i skokova).

Poredak: Zrinjski 10-1, Spars 10-2, Bosna Royal 9-2, Kakanj 7-4, Široki 6-5, Student 5-7,…