Makedonija poklekla u nastavku i ostala bez prolaza, Njemačka sigurna protiv Srbije

Njemačka je savladala Srbiju rezultatom 31:23 u posljednjem 5. kolu grupe A Svjetskog prvenstva u rukometu i stigla je do treće pobjede na šampionatu.

Već ranije Srbija je eliminisana, pa je domaća selekcija sigurnom pobjedom prekinula seriju od dva uzastopna remija i zadržala je šanse da na kraju ipak bude prva u slučaju da Rusija savlada Francusku.

Musche je postigao pet pogodaka za Njemačku, dok su Drux i Kohlbacher dali po četiri. Kod Srbije je najbolji bio Ilić sa šest pogodaka.

Najveća drama viđena je u duelu Makedonije i Islanda u grupi B koji je direktno odlučivao o proslasku dalje. Iako su Makedonci vodili sa 13:11 na poluvremenu, u drugom dijelu uslijedio je pad u njihovoj igri i Island je došao do preokreta i pobjede od 22:24 koja ih je odvela u drugi krug.

Gunnarsson sa osam golova predvodio je Island, a legendarn Kiril Lazarov sa pet pogodaka nije mogao pomoći svojoj selekciji da dođe do željene pobjede.

Tunis je trijumfom protiv Austrije 32:27 potvrdio prolaz u narednu fazu u grupi C.

U grupi D Katar je nadigrao Argentinu sa 26:25, ali već od ranije obje selekcije su izgubile šanse za prolaz.