SP u rukometu: Danska, Hrvatska i Švedska u drugi krug takmičenja prenijele četiri boda

Hrvatska je u 5.kolu grupe B Svjetskog prvenstva u rukometu u Minhenu pobijedila Španiju rezultatom 23:19 i osvojila je prvo mjesto sa maksimalnim učinkom.

Bio je to derbi večeri u kojem se odlučivalo o prvoj poziciji, a Kauboji su odigrali dobar meč, ne računajući sami finiš kada su Špancima dozvolili da smanje prednost, ali na kraju su ostvarili zaslužen trijumf sa 23:19.

Najefikasniji u hrvatskoj reprezentaciji bili su Horvat sa osam i Musa sa šest pogodaka. Kod Španaca najbolji je bio Sole sa pet golova.

U okviru grupe A Francuska je u ne tako rezultatski bitnom meču u samom finišu napravila veliki preokret protiv Rusije i slavila je sa 23:22, čime je grupnu fazu takmičenja okončala na prvom mjestu.

U grupi C Danska i Norveška su igrali susret koji je direktno odlučivao o prvoj poziciji, a na kraju je domaćin očekivano slavio sa 30:26 i prenio je četiri boda u narednu rundu.

Švedska je u grupi D nadigrala Mađarsku rezultatom 33:30 i sa četiri boda dočekuje drugu fazu takmičenja.

U drugom krugu takmičenja bit će formirane nove dvije grupe sa po šest ekipa, iz kojih će po dvije najbolje igrati polufinale.

Finale je na rasporedu 27. januara u Herningu.