Solidan učinak Vrabca u tijesnoj pobjedi Partizana

Utakmica je bila veoma zanimljiva, a oba tima su se često smjenjivala u vodstvu. Partizan je prvu dionicu dobio sa 23:20, a drugih deset minuta bilo je 24:24, te su domaći otišli sa tri koša prednosti na pauzu.

U posljednjih deset minuta domaći su ušli sa četiri koša prednosti jer su i treći period riješili u svoju korist rezultatom 18:17. Partizan je imao vodstvo i u posljednjoj dionici, no pred samo kraj Zadar pravi seriju od 0:9, te prelaze u vodstvo. Uprkos velikoj nervozi košarkaši Partizana su se uspjeli pribrati i sa mirnom završnicom slaviti važnu pobjedu.

Vrabac je odigrao zapaženu ulogu u domaćem timu, a postigao je 11 koševa te upisao četiri asistencije. Birčević je sa 26 koševa bio najefikasniji u pobjedničkom timu. Uprkos izvrsnih 27 koševa Baraća, košarkaši Zadra su pretrpjeli poraz.