Smijenjen Jurić, mijenja ga bivši selektor Azzurra: Reprezentativac BiH dobija novog trenera

Ivan Jurić više nije trener Genoe. Ništa čudno, obzirom da je hrvatski trener jučer ispao od trećeligaša Entelle koja je na Marassiju čak dva puta vodila, pa i produžecima zabila u 122. minuti, a zatim i slavila u raspucavanju jedanaesteraca.

Jurić je tako treći puta u karijeri dobio otkaz od strane vlasnika Genoe Enrica Preziosija koji mi je povjerenje ukazao prvi puta u jesen prije dvije godine, pa mu dao otkaz na proljeće i ubrzo ga vratio da vodi ekipu do kraja sezone.

Međutim, niti tada hrvatski stručnjak nije dugo potrajao na klupi, a u posljednjem navratu ponovno je instaliran uoči derbija s Juventusom u oktobru kada je odigrao 1:1 u Torinu.

No, bila je to jedina utakmica u kojoj je njegova ekipa ostvarila značajniji rezultat jer u njegovom posljednjem mandatu nije ostvarila – niti jednu pobjedu! Ukupno je Jurić upisao tri remija i pet poraza, a točka na ‘i’ bilo je ispadanje od petoplasiranog sastava treće lige.

Prema pisanju Sky Sportsa, na klupi će ga zamijeniti bivši italijanski selektor Cesare Prandelli.

Inače, za Genou nastupa bh. reprezentativac Ervin Zukanović, koji će tako dobiti novog trenera.