Sloboda u drami savladala Spars, pobjede Studenta i Širokog

Odigrana je još jedna utakmica 6. kola Prvenstva BiH u košarci, a u sjajnom meču u Mejdanu, Sloboda je sa 85:84 savladala Spars.

Tuzlaci su bili bolji u prvoj dionici (22:20), ali su u drugom periodu na parketu postojali samo Sparsi koji na odmor odlaze sa 12 poena prednosti.

U nastavku je tim Josipa Pandže odlično zaigrao. Treću četvrtinu su posebno dominantno odigrali. Dobili su 27:15, te se u posljednju dionicu ušlo neriješenim rezultatom, 64:64.

Igralo se koš za koš i utakmica je do samog kraja bila veoma napeta i neizvjesna, a Sloboda je uspjela doći do trijumfa.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Emir Čerkezović sa 18 poena, Hasandić je dodao 17, a Božović 16. Sa druge strane Draško Albijanić je ubacio 19 poena.