Sloboda na Tušnju slavila protiv Radnika

Ekipa Slobode slavila je protiv Radnika na domaćem terenu rezultatom 2:0 i tako ubilježila veoma važnu pobjedu u prvom meču Lige za prvaka u 8. kolu.

Sloboda je puno bolje otvorila meč, a terensku inicijativu iskoristili su u 12. minuti kada Kalezić sjajno pogađa za vodstvo Tuzlaka od 1:0.

Meč je u prvom poluvremenu bio poprilično otvoren i s jedne i s druge strane, ali do poluvremena ipak nije bilo pogodaka.

Baš kao i prvo poluvrijeme, Tuzlaci su u nastavku odmah postigli pogodak. Igrala se 50. minuta kada je Subić sjajno izveo korner, a na pravom mjestu bio Salihović koji pogađa za 2:0 i kapitalnu prednost Slobode.

Obradović je u 63. minuti imao sjajnu priliku, ali se nije najbolje snašao u petercu Slobode i propustio je priliku da meč odmah vrati u egal. Ta prilika kao da je probudila fudbalere Radnika koji su odmah krenuli ofanzivnije prema golu Muminovića te su odigrali nekoliko lijepih akcija, međutim nisu uspjeli stići do smanjenja rezultata, a kasnije i jednog boda.

Sloboda: Muminović, Salihović, Efendić, Ordagić, Subić, Lazevski, Mehmedagić, Tandir, Stjepanović, Zec, Kalezić.

Radnik: Lučić, Zlatković, Arnautović, Stojanović, Vasić, Srećković, Zeljković, Obradović, Kosorić, Okić, Šerbečić.