Sloboda bez ikakvih problema razbila Vitez na gostovanju

Fudbaleri tuzlanske Slobode upisali su vrlo važnu pobjedu na gostovanju Vitezu rezultatom 3:0.

Gosti iz Tuzle u Vitez su stigli samo sa jednim ciljem, a to je pobjeda. U takvoj konstalaciji snaga domaći su i došli do pobjede, a već od starta krenulo je kako je Slavko Petrović priželjkivao.

Igrao se drugi minut susreta kada je Edis Smajić doveo goste u vodstvo dobrom reakcijom i tako olakšao put ka pobjedi. Nakon tog gola Tuzlaci su zaigrali mnogo rasterećenije, pa su se tako i redale prilike.

Već deset minuta kasnije gosti su odradili veliki posao ka osvajanju važnih bodova, pošto je vodstvo udvostručio Anel Husić.

Do kraja prvog dijela nije bilo mnogo uzbuđenja, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:2.

Očekivano, gosti su stali na loptu i Vitežanima nisu dozvoljavali da se razigraju. Rezultat je izabranicima Slavke Petrovića itekako odgovarao, pa problema nije bilo da se on i zadrži smirenom igrom.

Jedino važno spomena što su domaći uradili u drugom dijelu, jeste pokušaj Livaje u 55. minuti, ali je šutirao preko gola.

Konačan rezultat postavlja Belić golom za goste u 75. minuti kada je matirao Tirića.

Ostalo je 0:3 što znači da je Sloboda došla do važnih bodova u borbi za opstanak.

Vitez – Sloboda 0:3 (Smajić 2’, Husić 13’, Belić 75’)

Stadion: Gradski stadion Vitez. Gledalaca: /. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Vrhovac, Ivičić (Vitez)/ Lazevski (Sloboda).

VITEZ: Tirić, Brekalo, Livaja, Hadžanović, Ivičić, Babić, Ćosić, Vrhovac, Bojo, Jevtić, Rizvanović.

SLOBODA: Muminović, Terzić, Rustemović, Todorović (od 66. Bekić), Smajić, Grahovac, Lazevski, Husić, Ivetić, Mijić, Ignjatović.