Slaba utakmica na Pecari: Široki Brijeg i Sloboda podijelili bodove u utakmici bez golova

Utakmicom između Širokog Brijega i Slobode na Pecari, okončano je 6. kolo Premijer lige BiH, a meč je okončan bez golova (0:0).

Prvo poluvrijeme nije ponudilo baš previše. Sloboda je prilično iznenadila domaćine s visokim presingom koji su vršili na njihovu zadnju liniju.

Širokobriježanima je trebalo 20-ak minuta da se naviknu na takvu igru i oslobode pritiska, a potom su zaigrali nešto bolje.

Napadali su, uglavnom pokušavali preko centaršuteva doći u priliku za gol, ali Vukliš je dobro čuvao svoj gol.

Na drugoj strani je Beganović imao jednu lijepu priliku kada je ukrao loptu, ali je izabrao očajno rješenje i prilika je otišla u nepovrat.

Drugo poluvrijeme nam donosi još lošiji fudbal. Obje ekipe su igrale borbeno, ali jednostavno ništa konkretnije nisu mogli napraviti u fazi napada.

Dvije šanse smo vidjeli u 73. minuti. Prvo je Široki prijetio nakon slobodnog udarca, lopta je šetala kroz peterac gostiju, ali je niko nije skrenuo u gol. Na drugoj strani prijeti Pršeš, a lopta odlazi tik pored stative.

Gosti su u finišu bili bolji protivnik, Marković je u jednom navratu umalo postigao autogol, ali do kraja meča nije bilo promjena.

Široki Brijeg – Sloboda 0:0

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić, Čabraja, Babić, Ćorluka, Kovačić, Begonja, Bagarić, Marković.

Sloboda: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Livančić, Beganović, Čivić, Alispahić, Ignjatović.