Skandal trese Evropu: Sudija Šveđanima obećao dva penala protiv Turske, pa dosudio jedan

Mađarski sudija Istvan Kovacs našao se u centru pažnje prethodnog vikenda zbog obećanja švedskom fudbaleru Marcusu Bergu da će im protiv Turske u okviru Lige nacija dosuditi dva jedanaesterca.

Šveđani su savladali Tursku na gostovanju rezultatom 1:0 golom koji je postigao Andreas Granqvist sa bijele tačke, te je tako domaćine poslao u ligu C.

Međutim, ono što je izazvalo veliku buru u evropskom fudbalu jeste ispovijest Marcusa Berga, napadača Švedske, koji je otkrio detalje razgovora sa sudijom Kovacsom na poluvremenu te utakmice.

“Na poluvremenu sam otišao do sudije da se raspravim zbog penala za koji mislim da je trebalo da dosudi. Sjedili smo u svlačionici i dao sam mu svoje mišljenje, a on mi je obećao da će pogledati snimak i ako vidi da je pogriješio da će mi svirati dva penala u drugom poluvremenu”, rekao je Berg.

Na poslijetku, Kovacs je dosudio jedan penal za gostujući sastav, koji je i odlučio utakmicu.