Sjajni nastupi na WUAP Svjetskom prvenstvu: Bh. takmičari osvojili šest zlatnih medalja

Bosanskohercegovački tim u powerliftingu i deadliftu je zablistao učešćem na WUAP Svjetskom prvenstvu u slovačkoj Trnavi održanom od 15. do 21. 10. 2018.

Naši snažni momci su osvojili šest zlatnih i dvije srebrne medalje, a oborena su i tri svjetska rekorda. Irfan Muhić je u bench presu osvojio zlatnu medalju i oborio svjetski rekord podigavši 255 kg, a Mahir Moro osvojio je zlatnu medalju u bench presu podigavši 230 kg, ali je prilikom podizanja 240 kg imao jaku povredu ramena i mi mu želimo brz oporavak i povratak na svjetsku scenu.

Zlatnu medalju osvojio je i Sejfo Šehović u deadliftu podigavši 250 kg, čime je oborio i svjetski rekord. Šehović je pored ovoga osvojio i priznanje i pehar za relativno prvo mjesto.

Salahudin Šehić u deadliftu osvojio je zlatnu medalju podigavši 320 kg i također oborio svjetski rekord. Za Bosnu i Hercegovinu su također nastupali i osvojili zlatne medalje: Mirza Muratović u bench presu podigavši 240 kg i Samir Ademović u deadliftu, podigavši 325 kg.

Ovo je još jedan dokaz da Bosna i Hercegovina ima velike kapacitete i fantastične sportiste koji svoju zemlju predstavljaju u najboljem mogućem svjetlu.