Sjajne asistencije bh. fudbalera: Konya u nadoknadi ostala bez boda protiv Besiktasa

Konyaspor je bio na dobrom putu da osvoji veliki bod na gostovanju kod Besiktasa. Na kraju su gosti izgubili, ali dobre partije su pružili bh. internacionalci Deni Milošević i Amir Hadžiahmetović.

Besiktas je poveo preko Adema Ljajića u 14. minuti, međutim Ali Sahiner je šest minuta kasnije poentirao i to na asistenciju Miloševića, koji je na odličan način dodavanjem otvorio prostor strijelcu izjednačujućeg gola.

Istanbulski gigant je ponovo poveo pogotkom turskog reprezentativca Buraka Yilmaza u 34. minuti, a rezultatom 2:1 je zaključeno prvo poluvrijeme.

No, Konyaspor se ne predaje, već gosti u 76. minuti ponovo postavljaju egal. Fantastičan pas uputio je Hadžiahmetović prema Moryke Fofani, a brzonogi Afrikanac trese mrežu domaćih za 2:2!

Ipak, iskusni Japanac Shinji Kagawa u sudijskoj nadoknadi trese mrežu gostiju i donosi Besiktasu pobjedu od 3:2.

Konyaspor se trenutno nalazi na petom mjestu turske Superlige i ima odlične šanse za plasman na evropsku scenu, dok je Besiktas treći.