Sjajna Crna Gora se preko Rusije plasirala na Evropsko prvenstvo u rukometu

Rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se na Evropsko prvenstvo u rukometu, nakon što je u Rusiji osvojila potrebni bod remiziravši 27:27.

Crnogorci su prije nekoliko dana na domaćem terenu demolirali Švedsku i osokoljeni tim trijumfom željeli su potvrditi plasman na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj naredne godine.

Nakon prvih 30 minuta, Crna Gora je imala ima velikih pet golova zaostatka za Rusijom. Energija koju su popularni đetići imali u duelu sa Švedskom kao da je isčezla na putu ka Moskvi, odbrana je zakazala, a izabranici selektora Dragana Đukića presporo su reagovali u defanzivi. Ruski igrači imali su mnogo otvorenih šuteva, posebno sa centralnih pozicija, što su oni znalački iskoristili.

Napad Crne Gore bio je zaustavljen većim dijelom prvog poluvremena. Igranje flastera nad sjajnim članom Vardara Vukom Borozanom, ali i nekoliko promašenih zicera doveli su do ozbiljnog minusa. No, Crnogorci nisu odustali i nakon blijedih 30 minuta, koje je Rusija dobila 16:11, đetitći su odigrali perfektno drugo poluvrijeme, predvođeni Milošem Božovićem, saigračem našeg Vladimira Vranješa u Tatabanyja, koji je u tom periodu postigao šest gola, a upisao briljantnu asistenciju Grboviću za 27. gol 40-ak sekundi prije kraja.

Mirno, staloženo i mudro su Crnogorci stizali vodstvo domaćina, nisu gubili glavu i živce ni kada su propuštali šanse da dostignu zaostatak, a odigrali su agresivno i čvrsto u odbrani.

Na kraju se takva igra i isplatila, Crna Gora je pokazala da ima ogroman potencijal i nagovijestila da na šampionatu u Hrvatskoj neće biti epizodista. Nije Crnogorce zaustavilo ni loše suđenje danskog para Jesper Kirkholm Madsen i Henrik Mortensen, koji je u nekoliko navrata donio dosta čudne odluke na štetu selekcije Dragana Đukića.

Jednostavno Crnogorcima se u drugom dijelu sve poklopilo, pa ih nije pokolebalo ni isključenje Vuka Borozana na četiri minute, jer je Božović odigrao sjajnu rolu u drugom dijelu.

Pored sjajnog Božovića (šest golova), Vuko Borozan je, uprkos konstantnom flasteru, upisao sedam pogodaka, a sjajan je bilo i Miloš Vujović sa šest. U redovima Rusije Dmitrii Kiselev i Dmitry Kovalev su postigli po pet golova, dok je Alexander Shkurinskiy i Dmitry Zhitnikhov dodali po četiri.