Sjajan derbi Andaluzije na Pizjuanu: Sevilla u golijadi slavila protiv velikog rivala

Sevilla i Betis su večeras u velikom gradskom derbiju na Ramon Sanchez Pizjuanu odigrali sjajnu utakmicu. Vidjeli smo pet golova, a Sevilla je slavila sa 3:2.

Bolje su domaći i otvorili susret te su do vodstva zasluženo stigli u 26. minuti. Pogodio je El Haddadi, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Na nevjerovatan način su oba tima otvorila nastavak susreta. Betis do poravnanja dolazi preko Lo Celsa u 55. minuti, a samo četiri minute kasnije Sarabia vraća prednost Sevilli.

Veliku prednost domaćim donosi Vazquez već u 64. minuti, te se nakon toga Betis nije uspio potpuno oporaviti.

Uspjeli su postići pogodak u 82. minuti preko Tella, tako su vratili neizvjesnost, ali više od toga nisu mogli…

Sevilla – Betis 3:2 (El Haddadi 26’, Sarabia 59’, Vazquez 64’ / Lo Celso 55’, Tello 82’)