Široki se ponovo mučio s realizacijom, ali na kraju ipak slavio protiv Krupe

Odigran je posljednji susret 13. kola Premijer lige, a Široki Brijeg je na Pecari s 2:0 savladao ekipu Krupe.

Uvodni dio je prošao prilično mirno, nije bilo većih uzbuđenja, a uglavnom je napadao Široki. Ipak, Krupa se dosta dobro branila.

Nastavio je Široki do kraja poluvremena napadati, ali je ekipi Sedloskog ponovo veliki problem predstavljala realizacija.

Drugo poluvrijeme je ponovo bolje otvorio Široki, koji je dominirao, a do pogotka konačno dolaze u 66. minuti.

Dosuđen je penal, a siguran izvođač je bio Dejan Čabraja. Nije dugo trebalo Širokobriježanima da dođu i do drugog gola i obezbijede mirnu završnicu utakmice.

U 75. minuti je Jurić savladao Markovića i postavio konačnih 2:0.

Široki Brijeg – Krupa 2:0 (Čabraja 66’ (p), Jurić 75’)

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić, Čabraja, Babić, Eliomar, Popović, Perković, Bagarić, Marković.

KRUPA: Marković, Karišik, Makitan, Lukić, Puzigača, Nikodijević, Savić, Nikolić, Handžić, Milanović, Crnov.