Široki poražen od Sutjeske u triler završnici prvog meča kvalifikacija za ABA II ligu

Košarkaši Širokog Brijega poraženi su od Sutjeske rezultatom 76:79 u prvoj utakmici kvalifikacija za ABA II ligu.

Hercegovački tim odlično je otvorio utakmicu i imao osam poena prednosti nakon odigrane prve dionice. Drugi dio igre Crnogorci sjajno otvaraju i nizom poena neutralizovali su prednost Širokog, no, ipak se na poluvrijeme otišlo sa prednošću bh. predstavnika.

Treći dio bio je, ispostavit će se, odlučujući, pošto su košarkaši Sutjeske napravili nekoliko sjajnih serija i došli do vodstva.

U četvrtoj četvrtini, prije svega, sjajni Jure Zubac uspio je vratiti Široki u igru i osigurati neizvjesnu završnicu u kojoj se sve do posljednjeg trenutka nije znalo ime pobjednika. Košarkaši Sutjeske su sa slobodnih bacanja stigli do tri poena prednosti, a pomenuti Zubac nije uspio pogoditi šut za tri poena sa zvukom sirene.