Široki nakon nevjerovatnog meča savladao Slobodu i zakazao finale sa Sparsima

Košarkaši Širokog Brijega teže od očekivanog došli su do trijumfa protiv Slobode rezultatom 76:72 i tako izborili finale Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci.

Lider nakon Lige za prvaka kao favorit je dočekao seriju polufinala protiv Slobode, ali se do prolaska u finale morao pošteno namučiti. Prva dva meča su otišla po jedan na obje strane, tako da se igrala majstorica.

Danas je djelovalo da će to ići veoma lako za Široki pošto su domaći imali čak 20 poena prednosti u prvom poluvremenu. Ipak, Tuzlaci se vraćaju, dolaze na samo minus dva fantastičnom trećom četvrtinom.

U posljednjoj dionici smjenjivale su se ekipe u serijama, da bi u posljednjoj minuti dobili nevjerovatnu dramu. Gosti su, uprkos velikom zaostatku, uspjeli doći na minus jedan nekoliko sekundi prije kraja. Ipak, domaći pogađaju sa linije slobodnih bacanja za konačnih 76:72.

Finalnu seriju Prvenstva BiH Široki Brijeg će igrati protiv Sparsa koji su rezultatom 2:1 bili bolji od Zrinjskog u polufinalu.

Mateo Drežnjak je vodio domaćina do trijumfa sa 19 poena, a dvocifreni su bili Jure Zubac (13), Goran Filipović (12) i Ivan Karačić (11). S druge strane Danilo Šibalić je postigao 16, pratili su ga Milivoje Božović sa 13, te Zlatko Jovanović sa 12 postignutih koševa.