Široki Brijeg preokretom do trijumfa u derbiju: Sarajevo se udaljilo od borbe za titulu

Široki Brijeg je napravio preokret u derbiju protiv Sarajeva i slavio sa 2:1. Hercegovački tim se tako ponovo vratio u borbu za titulu prvaka, a istovremeno udaljio bordo tim od tih ambicija.

Prve minute nisu ponudile previše uzbuđenja, ali borbenosti i želje nije nedostajalo kod obje ekipe. U 17. minuti Menalo je zatresao mrežu Sarajeva, ali sudija poništava pogodak zbog ofsajda.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu ipak je imala gostujuća ekipa. Nakon kornera u 28. minuti, lopta dolazi do Hebibovića, koji dobro šutira iskosa, ali pogađa Ćorića na samoj gol-liniji.

Drugo poluvrijeme serviralo je otvoreniju igru oba sastava. Takav pristup urodio je plodom u 64. minuti za bordo tim, kada debitant Halilović postiže prvjenac, nakon što se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu domaćih.

Međutim, samo tri minute kasnije Menalo nakon kornera pogađa gol Sarajeva. Igra se zatim dodatno rasplamsala, a kolosalnu priliku propušta Rahmanović, koji je zaobišao golmana Širokog Bilobrka, ali promašio prazan gol.

Pecara je eksplodirala u 81. minuti. Lopta dolazi do usamljenog Josipa Ćorića u kaznenom prostoru Sarajeva, koji se malo i spetljao, nespretno zahvatio loptu, ali ona je svejedno završila u mreži za 2:1.

Do kraja su gosti pokušali napraviti pritisak i izjednačiti, ali bez uspjeha.

Široki Brijeg – Sarajevo 2:1.

Stadion Pecara. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Strijelci: Menalo u 67. i J. Ćorić u 81. za Široki, Halilović u 64. za Sarajevo.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Barišić, D. Ćorić, Baraban (Wagner), Ćorluka, Menalo, J. Ćorić, Lončar, Bralić, Zlomislić (Kožul), Marković.

SARAJEVO: Pavlović, Stanojević, Sarić (Crepulja), Ahmetović, Rahmanović (Hodžić), Velkoski, Hebibović, Bekić, Šofranac, Adukor, Halilović.