Široki Brijeg “pregazio” Vitez na gostovanju

U utakmici 20. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je na gostovanju "pregazio" Vitez (1:4).

U utakmici 20. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je na gostovanju “pregazio” Vitez (1:4).

Široki Brijeg je riješio sve u prvom dijelu utakmice. Na početku meča nije bilo većih šansi, a od početka gosti su bili očekivano aktivniji. Širokibriježani su poveli u 14. minuti kada je Bralić bio najviši u soku.

Bralić je ponovo bio u sjajnoj prilici u 23. minuti. Široki Brijeg je potpuno kontrolisao meč, a u 42. minuti Ćorić je pogodio nakon loše intervencije Tirića. Samo tri minute poslije bilo je 0:3, a Baraban je dobru partiju krunisao pogotkom.

Odmah u nastavku, tačnije u 49. minuti Širokibriježani su došli do četvrtog gola. Prvobitno je dosuđen penal za Široki, a Tirić je odbranio udarac Menala. Ipak, odbijenu loptu u mrežu je pospremio Lončar. Vitez je počasni gol postigao u finišu utakmic, a strijelac je bio Stanić.

VITEZ – ŠIROKI BRIJEG 1:4

Stadion: Gradski stadion (Vitez). Gledalaca: 200. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Žuti kartoni: Lončar (Široki Brijeg).

Vitez: Tirić, Stanić, Brekalo (od 62. minute Šivšić), Tipurić, Livaja, Hadžanović, Ćosić, Vrhovac, Vukoja (od 46. minute Bojo), Ilić (od 62. minute Ivičić), Vranjić.

Široki Brijeg: Bilobrk, Barišić, J. Ćorić (od 59. minute Marić), Peko (od 68. minute Jurić), Baraban, Menalo, Ćorić (od 46. minute Ćorluka), Lončar, Bralić, Zlomislić, Marković.