Široki Brijeg bolji od Željezničara u pripremnom duelu odigranom na Pecari

Fudbaleri Širokog Brijega slavili su pobjedu u pripremnoj utakmici protiv Željezničara rezultatom 2:1.

Večeras je na stadionu Pecara odigran prijateljski susret ekipa koje tradicionalno u sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine ulaze sa visokim ambicijama.

Domaćin na Pecari večeras je bio bolji rival, te je upisao pobjedu rezultatom 2:1, a po jedan gol domaći su postigli u oba poluvremena.

Široki Brijeg je u vodstvo došao u samom finišu prvog dijela. Nakon jednog kornera gosti sa Grbavice nisu uspjeli izbaciti loptu i otkloniti opasnost, a na pravom mjestu našao se Bagarić i iz neposredne blizine pospremio loptu iza Vedrana Kjosevskog.

Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a drugi dio ponovo bolje otvara Široki Brijeg. Igrao se 55. minut kada je Luka Begonja vrlo lijepo pogodio glavom u padu za vodstvo.

Do kraja je bilo prilika na obje strane, ali ne i golova, sve do 88. minute kada su gosti smanjili prednost Širokog preko Sulejmana Krpića koji pogađa glavom. Ostalo je 2:1, pa tako Široki Brijeg bilježi važnu pobjedu za samopouzdanje pred kvalifikacione susrete u Evropa ligi.

Široki Brijeg: Bilobrk, Barišić, Kovačić, Kvesić, Ćorluka, Begonja, Marić, Zlomislić, Turčin, Eliomar, Bagarić.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Zec, Krpić, Blagojević, Zaimović, Šabanadžović, Vranješ, Osmanković, Bakrač, Pavić.