Sirija sa igračem manje u produžecima ostala bez plasmana na Svjetsko prvenstvo

U drugoj utakmici azijskog playoffa za plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji, reprezentacija Australije je nakon produžetaka pobijedila Siriju sa 2:1 i tako se nakon 1:1 iz prvog meča plasirala na smotru najboljih svjetskih selekcija.

Utakmica je počela na fenomenalan način za Sirijce koji su do prednosti stigli već u 6. minuti preko Al Soma, ali domaći su vrlo brzo uzvratili preko Cahilla i u 13. minuti bilo je 1:1.

Australija je nakon toga nastavila sa napadima, ali Sirija je uspješno odlolijevala atacima, te se ušlo u produžetke s obzirom da je i prvi meč okončan 1:1.

Prelomni trenutak u produžecima bilo je isključenje sirijskog fudbalera Al Mawasa koji je u 94. minuti zaradio drugi žuti karton, a popularni Soccerosi znali su to iskoristiti i drugim golom Cahilla u 109. minuti slavili su sa 2:1 i tako se plasirali na Mundijal.