(VIDEO) Nova “petarda”: SFK 2000 Sarajevo na pragu plasmana u nokaut fazu Lige prvaka

Igračice SFK 2000 Sarajevo zabilježile su i drugu pobjedu u grupi 8 kvalifikacionog turnira ženske Lige prvaka, nadigravši u Trening centru NSBiH u Zenici ekipu moldavskog prvaka Agarista-SS Anenii Noi sa visokih 5:0.

Bordo šampionke od starta su pokazale da su mnogo kvalitetnija ekipa, te su u ranoj fazi riješile meč. Merjema Medić je u 3. minuti dovela SFK 2000 Sarajevo u vodstvo, da bi Jasna Đoković krasnim pogotkom iz slobodnog udarca u 23. minuti udvostručila vodstvo.

Medić je u 31. minuti povisila na 3:0, a u posljednjim trenucima prvog dijela nakon dosuđenog penala svoj drugi gol postigla je i Đoković.

Konačnih 5:0 djelo je Tamare Bojat u 47. minuti, te su naše prvakinje stigle do novog ubjedljivog trijumfa nakon što su i u prvom kolu identičnim rezultatom nadigrale KS Vllazniju.

SFK 2000 Sarajevo će u posljednjem kolu u ponedjeljak od 17 sati snage odmjeriti sa estonskim prvakinjama Parnu Jalgpalliklubi koje su danas poražene od Vllaznije sa 3:1, što znači da je bordo damama dovoljan i remi za prolazak u 1/16 finala Lige prvaka.