(VIDEO) SFK 2000 Sarajevo ubjedljivom pobjedom počeo kvalifikacije za Ligu prvaka

Igračice SFK 2000 Sarajevo uspješno su počele kvalifikacioni turnir u grupnoj fazi ženske Lige prvaka, savladavši u Trening centru NSBiH u Zenici ekipu albanske Vllaznije sa visokih 5:0.

Izabranice Samire Hurem od početka su nametnule svoj način igre, a ofanziva im se isplatila u 27. minuti kada je Tamara Bojat pogodila za 1:0. U finišu prvog dijela nakon kornera i gužve, Alisa Spahić se dobro snašla na drugoj stativi i povisila je na 2:0 što je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku još mnogo šansi za naše prvakinje i još tri gola. Prvo je Alma Kamerić u 56. minuti postigla treći gol nakon jedne kontre, a iz slične situacije Aida Hadžić je pogodila deset minuta prije kraja. Jasna Đoković je postavila konačan rezultat meča 5:0 u sudijskoj nadokandi.

U drugom meču ove grupe Parnu Jalgpalliklubi je savladala SS Anenii Noi sa 2:0, a naredni rival bordo šampionki u petak od 17 sati biće moldavski prvak SS Anenii Noi.

SFK 2000 Sarajevo-KS Vllaznia 5:0 (Bojat 27’, Al. Spahić 45’, Kamerić 56’, Hadžić 80’, Đoković 90’)