Sevilla nastavila veliki niz: Banega i Sarabia pogađali za trijumf nad Gironom

Sevilla je na Ramon Sanchez Pizjuanu lagano savladala ekipu Girone i nastavila da "puše za vratom" Barceloni. Ove dvije ekipe će, barem do večeras, biti poravnate na vrhu tabele LaLige s 31 bodom.

Sevilla je na Ramon Sanchez Pizjuanu lagano savladala ekipu Girone i nastavila da “puše za vratom” Barceloni. Ove dvije ekipe će, barem do večeras, biti poravnate na vrhu tabele LaLige s 31 bodom.

Nije imala Sevilla previše problema protiv slabašne Girone, a na kraju je slavila sa 2:0, iako je pobjeda mogla da bude i ubjedljivija.

U prvom dijelu su opasno prijetili Ben Yedder, Escudero i Mesa, ali nisu imali sreće fudbaleri Seville pa se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak donosi nešto bolju igru domaćih, što je bilo dovoljno za rutinsku pobjedu, koja je deseta u nizu na domaćem terenu za tim Pabla Machina.

U 55. minuti je dosuđen penal koji je realizirao Ever Banega, a pitanje pobjednika rješava Sarabia devet minuta kasnije.

Sevilla – Girona 2:0 (Banega 55'(p), Sarabia 64’)