Šetkić osvojio novu Futures titulu, što ga stavlja na treće mjesto svih vremena

Iskusni bosanskohercegovački teniser Aldin Šetkić je danas osvojio novu titulu na ITF Futures turnirima pobjedom nad Francuzom Glebom Sakharovim rezultatom 2:1 (3:6, 6:2 i 6:0) u egipatskom Šarm El-Šejku.

Šetkić je loše ušao u meč, pa je prvi set izgubio bez “ispaljenog metka”. Ipak, u drugom i trećem setu pokazao je da je bolji teniser od francuskog igrača i u ta dva seta prepustio je svega dva gema protivniku i tako došao do, vjerovali ili ne, 27. titule na Futures turnirima.

U Šarm El-Šejku Šetkić je došao do 27. titule, što ga stavlja na treće mjesto na vječitoj listi tenisera po broju osvojenih Futures titula. Prvi na ovoj listi je Lamine Ouhab sa 29, te Ricardo Bellotti sa 28 titula, što je itekako dostižno za bh. tenisera. Time je još jednom pokazao svima zbog čega je dobio nadimak “kralj Futures turnira”.