Šetkić ispao u četvrtini finala Challengera u Segoviji

Aldin Šetkić izgubio je od Mattea Berrettinija u četvrtini finala Challengera u španskoj Segoviji rezultatom 2:1 (6:7, 7:6, 6:4).

U prvom setu oba tenisera su čuvala servis, a Šetić je ispustio čak osam brejk lopti. U taj brejku naš teniser gubio je sa 4:1, međutim napravio je tri mini brejka i slavio sa 7:5, te time dobio set sa 7:6.

Gotovo ista situacija desila se i u drugom setu. Nije bilo brejkova, dok je ovaj put naš teniser ispustio dvije brejk lopte. Otišlo se u taj brejk, a ovaj put sa 7:5 bio je bolji italijanski teniser.

Na startu trećeg seta, Berrettini je napravio brejk. Do kraja je čuvao svoj servis i u desetom gemu iskoristio je odmah prvu meč loptu i dobio set sa 6:4, te meč sa 2:1.