Senzacionalni Katar savladao Japan u finalu i prvi put u historiji osvojio Azijski kup

Fudbaleri Katara senzacionalni su osvajači Azijskog kupa. Mimo svih očekivanja u finalu tunira održanog u UAE, Katar je sa 3:1 savladao Japan.

Meč je počeo sjajno za Katarane koji su poveli u 12. minuti preko Almoeza, a kada je Hatim u 27. minuti postigao izvanredan pogodak i udvostručio prednost svoje selekcije, jasno je bilo da su pred historijskim uspjehom.

Japan je igrao veoma loše, a Katar je u nastavku propustio dvije sjajne šanse da sve riješi.

Kazna za promašaje stigla je u 69. minuti kada je Minamino smanjio na 2:1. Zanimljivo, bio je to tek prvi gol koji je Katar primio na turniru.

Samuraji do kraja nisu uspjeli napraviti ozbiljniju šansu, a potvrda trijumfa Katara stigla je u 82. minuti kada je Afif nakon penala bio siguran sa bijele tačke za konačnih 3:1 i Katar je prvi put u historiji osvojio Azijski kup.