Senzacija u Pragu: Kjaer autogolom u posljednjim trenucima produžetaka eliminisao Sevillu!

Najtrofejniji tim Evropske lige Sevilla, u Pragu je eliminisana iz ovog takmičenja u osmini finala.

Sevilla je u prvoj utakmici protiv praške Slavije odigrala 2:2, a istim rezultatom je završeno i regularnih 90 minuta u Pragu.

Pogađali su za Slaviju Ngadeu-Ngadjui i Soucek iz penala, a za goste Ben Yedder, također iz penala i El Haddadi.

U produžecima prvo pogađa Franco Vazquez, koji pogađa u 98. minuti te se tada činilo da će Sevilla dalje.

Ipak, Van Buren je četiri minute kasnije uspio poravnati, a potpunu senzaciju donosi nesretni Simon Kjaer u posljednjim sekundama utakmice, kada postiže autogol za 4:3…

Slavia Prag – Sevilla 4:3 (Ngadeu-Ngadjui 15’, Soucek 47'(p), van Buren 102’, Olayinka 120’ / Ben Yedder 44'(p), El Haddadi 54’, Vazquez 98’)