Šehić odbranio penal, ali ni to nije pomoglo Erzurumu da izbjegne novi poraz

U 25. kolu turske Superlige Alanyaspor je porazio Erzurum sa 2:1, a gostima nije pomogao ni odbranjeni penal Ibrahima Šehića.

Domaći su poveli u 45. minuti preko Cissea, a u 49. minuti isti igrač je imao priliku realizovati dosuđeni jedanaesterac. Ipak, naš reprezentativni čuvar mreže Ibrahim Šehić ga je pročitao i odbranio je udarac sa bije tačke.

Devet minuta kasnije dosuđen je novi jedanaesterac za Alanyaspor, ali ovoga puta Welinton je bio siguran za 2:0.

Gosti su tračak nade dobili u 78. minuti. Ovoga puta najstrožija kazna je dosuđena za njih, a Sunu je smanjio na 2:1. Do kraja se rezultat ipak nije mijenjao, pa je Alanyaspor slavio.