Sedam golova Prcea, 16 odbrana Tatara

Rukometaši Azoty Pulawyja doživjeli su četvrti poraz u sezoni, a danas su poraženi od Gornika rezultatom 34:36.

Azoty je vodio nakon poluvremena s 21:19 i držao prednost do posljednjih 10 minuta, ali su onda domaći rukometaši uspjeli preokrenuti i slaviti vrijednu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Azotyja bio je  Przybylski sa osam golova, dok je kapiten reprezentacije Bosne i Hecegovine Nikola Prce postigao sedam.

Po ko zna koji put ove sezone bh. golman Edin Tatar bio je junak pobjede Pogon Szczecina u okviru poljske rukometne lige. Tim iz Szczecina savladao je Meble Elblag Wojcik rezultatom 32:24. Ovim trijumfom Pogon je zauzeo 5. mjesto na tabeli, koje vodi u play-off. Upravo plasman u play-off je i bio cilj ove ekipe, a s obzirom na to da ima povoljan raspored do kraja prvenstva, izvjesno je da će ostati na toj poziciji.

Tatar je u ovom meču branio do 48. minute, a do tada je sakupio 16 odbrana. Kniazeu je postigao sedam golova za Szczecin, a Zydroń i Bosy su dodali po šest. U redovima poraženog sastava Adamczak Piotr je postigao šest golova