SCsport.ba na licu mjesta: Roma spriječila slavlje Juventusa na Olimpicu

U velikom derbiju 36. kola italijanske Serije A Roma je na svom terenu slavila protiv Juventusa rezultatom 3:1, a susretu je prisustvovao i novinar portala SCsport.ba, Haris Halvadžija, čije ekskluzivne reportaže možete pratiti upravo na ovom mjestu.

Susret je otvoren aplauzima za najveću legendu Rome i neponovljivog kapitena Francescva Tottija, ali i zvižducima upućenim bosanskohercegovačkom reprezentativcu Miralemu Pjaniću koji je prošle sezone, upravo iz Rome, prešao u Juventus.

Na početku nije se ništa značajnije dešavalo, a Roma je nešto više imala loptu u svom posjedu. Prva velika šansa okončana je odmah i prvim pogotkom. Gonzalo Higuain je poslao loptu prema golu, a do nje je došao Mario Lemina kojem nije bilo teško da dovede Juventus u vodstvo.

Ipak, radost gostiju je kratko trajala. U 25. minuti Daniele De Rossi je dočekao odbijenu loptu u petercu i spretno poravnao rezultat na 1:1. U nastavku poluvremena Juventus je bio nešto konkretniji, ali većih prilika nije bilo.

Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu Roma je povela. Bivši fudbaler Milana i Monaca, Stephan El Shaarawy, uz dosta sreće je pogodio, pošto se lopta od Lichtsteinera odbila iza leđa Gigija Buffona.

Ubrzo je rezultat bio 3:1. Igrala se 65. minuta kada je Radja Nainggolan lijepom završnicom nakon asistencije Mohameda Salaha postavio konačan rezultat. Iako su gledaoci priželjkivali još pogodaka, to se na kraju nije dogodilo.

Ovom susretu je prisustvovalo mnoštvo navijača iz Bosne i Hercegovine koji su u Rim stigli aranžmanom agencije “Sol Azur“. Naš reporter je razgovarao sa domicilnim stanovništvom, kao i sa navijačima iz Bosne i Hercegovine koji su zbog Edina Džeke ili Miralema Pjanića stigli u Rim. Sve to možete ispratiti na portalu SCsport.ba.

Podsjećanja radi, Edin Džeko nije igrao u ovom susretu zbog blaže povrede, dok je Miralem Pjanić odigrao svih 90 minuta za svoj Juventus.