Schalke zamalo prokockao vodstvo, Hertha deklasirala Hannovera

Večeras su u Bundesligi odigrane četiri utakmice kojima je kompletirano 16. kolo ovog takmičenja.

B. Leverkusen – W. Bremen

Leverkusen je na svom terenu dočekao ekipu Werdera iz Bremena, a već u 11. minutu domaći su preko Alarioa stigli do vodstva.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, pa se na odmor otišlo sa 1:0 u korist domaćih.

Drugo poluvrijeme obilježila je taktička igra obje ekipe, ali Bayer Leverkusen je imao više sreće i sačuvao prednost stečenu u prvom poluvremenu, te tako stigao do minimalne pobjede nad Werderom iz Bremena

Bayern – Koln

Bayern iz Munchena i Koln su u Munchenu odigrali jedno veoma čvrsto prvo poluvrijeme, pa su mreže na obje strane mirovale i na odmor se otišlo sa nepopularnih 0:0.

U drugom poluvremenu, Bayern je dominirao, pa tako u 60. minutu na asistenciju Mullera pogađa Lewandowski i Bavarcima donosi vodstvo od 1:0. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, pa je Bayern uz mnogo muke stigao do teško izvojevane minimalne pobjede.

Hertha – Hannover

Hertha je u Berlinu dočekala Hannover, a već u 18. minutu domaći su preko Kaloua stigli do vodstva od 1:0. Stara dama je do kraja poluvremena čuvala vodstvo, da bi svojim drugim golom, u 45. minutu, Kalou postavio konačan rezultat prvog dijela igre od 2:0.

U nastavku utakmice, domaći su i dalje bili dominantniji, međutim gosti su u 65. minutu preko Beboua smanjili vodstvo. Domaći su se ipak pribrali, pa u 83. minutu preko Torunaigha stižu do vodstva, a na kraju će se ispostaviti i pobjede od 3:1.

Schalke – Ausburg

Schalke je nakon niza od tri uzastopna remija dočekao momčad Augsburga, te nakon velike borbe u prvom poluvremenu, tek od 44. minute stižu do vodstva a strijelac pogotka bio je Di Santo.

Gdje su stali u prvom, nastavili su u drugom dijelu pa tako u 47. minutu, Burgstaller pogađa za povećanje vodstva Schalkea.

U 64. minutu Caiuby smanjuje vodstvo domaćina i tako nas uvodi u uzbudljivu završnicu meča.

Augsburg je nakon pogotka dobio krila, pa su preko Gregoritscha sa bijele tačke stigli do poravnanja u Gelsenkirchenu.

Međutim, samo četiri minute poslije, odnosno u 83. minutu, Jablonski je dosudio jedanaesterac u korist domaćih.

Odgovornost je preuzeo Caligiuri, pa je pogodio i Schalkeu ponovo donio prednost na meču.

Do kraja susreta rezultat se nije mjenjao, te su domaći nakon tri uzastopna neriješena rezultata, slavili pobjedu.