Schalke imao lijepo vodstvo kod fenjeraša, ali na kraju stigao samo do boda

U posljednjem meču 31. kola njemačke Bundeslige Koln i Schalke su podijelili bodove rezultatom 2:2 uz veoma uzbudljiv fudbal.

Gosti su kod fenjeraša stigli kao veliki favoriti za pobjedu, ali je nisu uspjeli ostvariti uprkos prednosti od dva gola.

Već do 23. minute Rudari su imali 0:2. Prvo je Breel Embolo u petoj minuti doveo Schalke u vodstvo, da bi 18 minuta kasnije Evgeniy Konoplyanka udvostručio prednost. Tada se činilo da se Jarcima sprema novi poraz.

Ipak, nadu je vratio odmah nakon primljenog drugog gola Leonardo Bittencourt, a do remija Koln je doveo Marcel Risse lijepim golom sa distance.