SC Business liga: Odličan meč Bazena i Securitasa, Imamović sa četiri pogotka primakao se Ligati

Odigrana su tri susreta 6. kola SC Business lige, u kojima su gledaoci mogli uživati u golovima i lijepim potezima.

Klas  je bio bolji od Bosnalijeka sa 4:1, najubjedljivije je slavila FDS protiv BBI banke sa 7:3, dok je najneizvjesnije bilo u duelu Bazen Otoka – Securitas 3:4 .

Klas – Bosnalijek 4:1 (Boloban El., Alić, Boloban F. x2 / Memišević)

Klas: Boloban E., Kadušić, Mujkanović, Alić, Ćurevac, Karić, Habibija, Boloban F., Hrvić.

Bosnalijek: Mrguda Ers., Mrguda Erm., Hasanović, Pećanac, Memišević, Zubetljak, Pipić, Kapidžija, Ražanica, Sućeska.

Bosnalijek je u ovaj duel ušao kao favorit. Od samog početka Bosnaliek je imao inicijativu, te su tako i stvarali prilike, međutim realizacija je bila na katastrofalnom nivou, dok na drugoj strani, raspoloženi Bolobani su uspjeli realizovati kontranapade i tako Klasu donijeli veliku prednost od 3:0.

U drugom dijelu Bosnalijek je nastavio napadati u želji da stignu rezultat, međutim to im i dalje nije uspjevalo, da bi Kapo nakon jednog kontranapada povisio na 4:0. U posljednjim trenucima meča Bosnalijek je ipak došao do pogotka, kada je Memišević zatresao mrežu Klasa i tako postavio konačnih 4:1.

BBI Banka – FDS 3:7 (Čavčić, Kadrić, Šahinović / Hajdarević, Aljukić, Kadrić, Imamović x4)

BBI Banka: Halilčević, Rokša, Mašić, Ramić, Islamović, Herenda, Čavčić, Selimović, Arapčić, Kurić, Šahinović.

FDS: Piragić, Rovčanin, Hajdarević, Kadrić, Imamović, Hasanspahić, Hadžić, Aljukić.

U prvo poluvrijeme bolje je ušla ekipa BBI Banke, te su preko Čavčića stigli do vodstva. Nakon primljenog pogotka FDS je zaigrao mnogo bolje, pa do kraja poluvremena preko Hajdarevića i Imamovića, preokreću rezultat i na odmor odlaze sa prednosti od 2:1.

U drugi period igre FDS ulazi agresivnije i na samom startu preko Kadrića stižu do povećanja vodstva na 3:1.

BBI Banka se vrlo brzo pribrala pa preko svog Kadrića samnjuju rezultat, ali u narednom napadu FDS preko Aljukića ponovo stiže na plus dva.

U 30. minutu utakmice Šahinović pogađa za 4:3 na semaforu i tako nas uvodi u zanimljivu završnicu. Do kraja susreta Imamović je postigao još tri pogotka, te svojoj ekipi donio pobjedu od 7:3.

Vrijedi istaći da je Imamović sa ova četiri pogotka stigao do drugog mjesta na listi strijelaca, te mu Ligata sada bježi za samo jedan pogodak

Bazen Otoka – Securitas 3:4 (Janjoš x2, Sinanović / Begić, Bunar, Dagić, Hrvat)

Bazen Otoka: Deljković, Sarač, Velić, Janjoš, Subašić, Muharemović, Bašić, Sinanović, Krajišnik.

Securitas: Buljugija, Begić, Čolić, Pašić, Sibalo, Hodžić, Hadžić, Bunar, Dagić, Hrvat.

Securitas je na startu utakmice preko Begića i Bunara stigao do prednosti, da bi Bazeni Otoka golom Janjoša smanjili rezultat na 2:1, te se sa ovim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, Securitas je opet krenuo silovito, pa sa dva ekspresna gola Dagića i Hrvata stižu do vodstva od 4:1.

Nakon visokog vodstva, Securitas se povukao, te Bazenima omogućio da krenu ofanzivnije, a kao majstor u navali pokazao se Janjoš.

Prvo je atraktivno pokušao pogoditi gol Securitasa, ali je izborio samo korner, nakon kojeg maestralnim udarcem glavom trese mrežu Zaštitara i tako smanjuje rezultat.

Samo minutu poslije Sinanović je pogodio za 4:3 i tako nas uveo u više nego zanimljivu završnicu.

Iako je završnica susreta bila veoma zanimljiva, sa mnogo šansi na obje strane, nije bilo golova do kraja, pa je surt završen sa 4:3 u korist Zaštitara.