Sarajevu nije pomogao ni igrač više: Krupa odlomila veliki bod na Koševu

U utakmici 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipa Sarajeva je na Koševu ugostila Krupu, a na kraju su remizirali rezutatom 0:0.

Krupa je dosta bolje otvorila utakmicu, napadali su iz kontra napada, imali su i dva šuta u uvodnih 15. minuta ali bez veće opasnosti za Kovačevića.

Od 16. minute pa do pred kraj prvog poluvremena je uslijedila dominacija Sarajeva, imali su šanse preko Ahmetovića, Crepulje, Velkoskog i Rahmanovića, ali nisu uspjeli doći do pogotka.

Pred kraj prvog poluvremena se desila i najveća šansa na utakmici kada igrač Krupe Mandić izlazi sam pred Kovačevića, ali šutira preko gola u izglednoj prilici. Nedugo nakon toga je sudio označio kraj prvog poluvremena.

Ofanziva Sarajeva nije prestala ni u drugom poluvremenu, najupečatljiviji je bio Hebibović koji se nekoliko puta našao u šansi.

U 69. minuti je jak udarac iz daljine uputio Rahmanović, ali on završava pored gola gostiju.

Petnaestak minuta prije kraja velika šansa za Krupu, ponovo sam ispred Kovačevića izlazi Babić , ali golman Sarajeva na visini zadatka.

Krupa je posljednjih desetak minuta morala odigrati sa 10 igrača, jer je Mandić u 81. minuti zaradio dva brza žuta kartona, zbog čega je morao napustiti igru.

Ipak, bordo tim to nije uspio iskoristiti te se rezultat nije mijenjao, iako je pred sami kraj Tatar pogodio stativu. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajalo 0:0.

Sarajevo – Krupa 0:0

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 5.000. Sudija: Jelić Frano. Žuti kartoni: Rifet Kapić, Anel Hebibović (Sarajevo), Kerim Palić, Nikola Mandić (Krupa). Crveni kartoni: Nikola Mandić (Krupa).

Sarajevo: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Bekić, Crepulja, Dupovac, Tatar.

Krupa: Kutić, Karišik, Makitan, Puzigaća, Marjanović, Palić, Nikodijević, Milanović, Miketek, Mandić, Zec.