Sarajevski Sparsi ostvarili pobjedu nad Bratuncem, pet igrača sa dvocifrenim učinkom

Ekipa Sparsa je u okviru 19. kola Prvenstva BiH u košarci savladala ekipu Bratunca rezultatom 84:75.

Sarajlije su sjajno otvorile meč i već nakon prve četvrtine imali zahvalnu prednost od 18:10.

Do poluvremena su tu prednost i uspjeli zadržati, a rezultat na pauzi je glasio 38:31.

Drugo poluvrijeme se igrala dosta ekfikasna košarka, jer su obje ekipe uspjele postići više od 40 poena u drugom poluvremenu.

Konačan rezultat je glasio 84:75 za klub sa Grbavice, koji je ovom pobjedom zauzeo 2. mjesto na tabeli.

Interesantno je da su u redovima domaćina čak pet igrača bila dvocifrena, a redom su postizali Albijanić (17), Bajramović (15), Durmo (15), Hasandić (14), Kamenjaš (10). Najefikasniji kod gostiju bio je Silađi sa 27 postignutih poena.