Sarajevski Play Off šestu sezonu zaredom izborio plasman u regionalnu WABA ligu

U trećoj, odlučujućoj utakmici polufinala Prvenstva BiH za košarkašice, Play Off je pobjedio ekipu Mladog Krajišnika rezultatom 72:59, plasirao se u finale Prvenstva BiH i po šesti put zaredom osigurala učešće u WABA ligi za sezonu 2018/19.

Nakon pobjede u prvom polufinalnom susretu u Sarajevu rezultatom 72:69, te poraza u Banjoj Luci u revanš susretu 89:79 nakon produžetka, sarajevska ekipa je večeras u “majstorici” u Sarajevu ostvarila ubjedljivu pobjedu rezultatom 72:59 i tako se po peti put zaredom našla u borbi za titulu Prvaka BiH, a šesti put uzastopno izborila učešće u WABA ligi za sezonu 2018/19 (BiH ima dva predstavnika).

Što se tiče večerašnjeg susreta, prvo poluvrijeme je donijelo izjednačenu košarku, ekipa Mladog Krajišnika je imala vodstvo nakon prvih 10 minuta igre rezultatom 17:19. Druga dionica donosi bolju igru Play Offa, te vodstvo nakon prvih 20 minuta rezultatom 41:34.

U trećoj četvrtini domaćaekipa “dodaje gas” i rješava treću dionicu igre rezultatom 18:10, za ukupnih 59:44 nakon 30 minuta igre. U posljednjoj četvrtini Play Off je imao i +18 (66:48), a ekipa Mladog Krajišnika je uspjela da ublaži poraz na -13 za konačnih 72:59.

Ovom pobjedom, sarajevska ekipa je izborila finale protiv ekipe Banovića koje počinje narednog vikenda. Finalna serija se igra na tri dobivene utakmice. U protekle dvije sezone, ŽKK Play Off je bio prvak BiH.

ŽKK PLAY OFF ULTRA – ŽKK MLADI KRAJIŠNIK 72:59 (17:19 , 24:15 , 18:10 , 13:15)

ŽKK PLAY OFF ULTRA: Kovačevič 12, Napier 13, Perić, Isović, Ćato 13, Kulenović, Azinović 17, Babić 2, Marković 15, Asotić, Pašić, Smajić

ŽKK MLADI KRAJIŠNIK: Radulović 6, Gudelj, Gligić 4, Marjanović, Kremenović 7, Kahrić 12, Šurlan 3, Šipka, Milaković, D.Zubac 14, N.Zubac 13, Maksić.