Sarajevo uveličalo 90. godina postojanja TOŠK-a i slavilo visoku pobjedu

TOŠK iz Tešnja je povodom 90. godišnjice postajanja kluba ugostio FK Sarajevo, a prijateljski duel je završen pobjedom Bordo ekipe od 4:0.

Sarajevo je od samog početka utakmice krenulo silovito prema golu Toška pa je tako u 3. minutu Radovac pokušao sa distance, da bi u 13. minutu nakon centaršuta Bekića Ahmetović ostao kratak.

Međutim, u 15. minutu sjajnim udarcem Bekića, Bordo tim stiže do vodstva nad TOŠK-om, a samo minut kasnije Ahmetović je odlično šutirao, na odbijenu loptu natrčava Velkoski, ali golman domaćih brani njegov udarac i promjene rezultata nema.

Bekić je i u 22. minuti bio glavna figura napada Bordo tima, ali njegov centaršut u gol ne pretvara Lelić. Bekić se i u 26. minutu našao u prilici, ali njegov udarac iz dobre pozicije brani Strika.

Do kraja poluvremena Sarajevo je pokušalo preko Ahmetovića, Lelića i Rahmanovića stići do veće prednosti, ali njihove pokušaje osujetio je Strika, te se na odmor otišlo sa vodstvom Bordo ekipe od 1:0.

Sarajevo je u nastavku krenulo ofanzivnije, pa su tako u jednom napadu Smajlagić, Crnkić i Hebibović stigli do šansi, ali su iste promašili, te promjene rezultata nije bilo.

U narednom napadu Smajlagić je pogodio stativu, da bi u 58. minutu Husejinović oprobao udarac, ali bez veće opasnosti za gol TOŠK-a.

Igrala se 59. minuta kada je dosuđen jedanaesterac za Bordo ekipu, odgovornost je preuzeo Kadušić i pogodio za vodstvo Sarajeva od 2:0.

Sarajevo je nakon vodstva nastavilo igrati ofanzivno, pa su tako u 71. i 73. minutu preko rezervista Smajlagića i Husejinovića stigli do vodstva od 4:0.

U 75. minutu svoj udarac je oprobao i Adukor, ali golman domaćih dobro reaguje. U 80. Hebibović je iz slobodnog udarca pogodio stativu, da bi samo minut kasnije Husejinović šutirao, ali golman domaćih je opet na mjestu.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, pa je tako Bordo tim slavio visoku pobjedu od 4:0.

NK TOŠK – FK Sarajevo 0:4 (Bekić 15’ , Kadušić 59’, Smajlagić 71’, Husejinović 73’)

NK TOŠK: Strika, Navrboc, Bijedić, Hasanbašić, Lukomirak, Hankić, Hodžić, Bedak, Kurdić, Suljić i Nuhanović.

FK Sarajevo: Adilović(46.Kovačević), Novaković(46.Pidro), Mujakić, Hodžić(46.Adukor), Bekić(46.Mujakić), Stanojević(46.Hebibović), Radovac(46.Herić), Rahmanović(46.Anđušić), Ahmetović(46.Crnkić), Velkoski(46.Husejinović) i Lelić(46.Smajlagić).