Sarajevo ponovilo prošlogodišnji uspjeh: Preko Budućnosti do novog pehara

Kadeti Sarajeva su u finalu G-Drive''Igraj fudbal, živi život'' turnira sa 2:1, savladali Budućnost iz Podgorice i tako odbranili titulu koju su osvojili na prošlogodišnjem izdanju ovog turnira.

Na finalnoj utakmici igranoj na stadionu ”Otoka” mogla se vidjeti odlična fudbalska predstava.

U prvom poluvremenu su momčad Sarejva, ali i Budućnosti igrali jako otvoreno, te se moglo vidjeti mnoštvo prilika na obje strane, međutim realizatori su zakazali pa je isto završeno rezultatom 0:0.

U drugom poluvremebnu Sarajevo preko Salčina stiže do brzog vodstva. Gosti iz Podgorice se nisu dali pokolebati ovim golom, te su samo nekoliko minuta poslije preko Brnovića stigli do izjednačenja.

U nastavku poluvremena još nekoliko odličnih šansi sa obje strane, a Bordo momci su imali vipe sreće te preko Junuzovića stižu do novog vodstva, a na kraju ispostaviće se i pobjede od 2:1, što je bilo dovoljno da drugu godinu za redom osvoje ovo takmičenje.
Vrijedi istaći da je u utakmici za treće mjesto Željezničar savladao momke iz Češke ekipe Slovačko, sa minimalnim rezultatom 1:0.

Finale: Sarajevo – Budućnost 2:1

Sarajevo: Dinar, Bradarić, Bešić, Đokanović, Islamović, Salčin, Sabljica, Nikolić, Imamović, Junuzović, Šahbazović.

Budućnost Podgorica: Nikčević, Drešaj, Roganović, Obradović, Milić, Šabotić, Teipković, Brnobić, Vujović, Mugoša, Bulatović.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Danilo Nikčaević iz Budućnosti, dok je nagrada najbolji strijelac pripala Kenanu Šahbazoviću iz Sarajeva, a iz momčadi Sarajeva stiže i najbolji igrač, a to je kapiten Bordo ekipe Imamović Armin. Nagrade za ovaj trojac pripremili su Watch Line,Proteine Elit Nutrition i Manners.

Ispred organizacije Udruženja “Professional” se žele zahvaliti Generalnom Sponzoru Gazprom Benzinskim Stanicama u BiH, Federalnom ministarstvu kulture i sporta, Kantonalnom ministarstvu kulture i sporta, Gradu Sarajevo, Općini Novi Grad, ostalim sponzorima kao i medijskim sponzorima koji su svojom podrskom mnogo pomogli u organizaciji turnira.