Sarajevo pobjedom nad Radnikom ostalo u trci za treće mjesto

Danas je na Koševu odigran susret 7. kola Lige za prvaka BiH u kojem su snage odmjerili Sarajevo i Radnik, a pobjedu od 2:1 su slavili domaći.

Sarajevo je agilno krenulo u susret, a već u 7. minutu preko Velkoskog dolaze do vodstva.

Halilović je odlično pronašao Šabanovića koji se oslobodio svojih čuvara, te uposlio Velkoskom koji nije imao težak zadatak da ubaci loptu u praznu mrežu ekipe iz Bijeljine.

U 18. minutu Bekić je fenomenalno ubacio loptu u šesnaesterac, a Velkoski je još bolje šutirao i postigao odličan pogodak za 2:0 u korist Bordo ekipe.

U 31. minutu Halilović je pokušao, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative Lučićevog gola.

Poluvrijeme je nepreciznim udarcem zaključio Crepulja, te se na odmor otišlo sa 2:0 u korist domaćih.

Radnik je u drugo poluvrijeme krenuo agilno, pa su preko Beširovića nekoliko puta stizali do dobre pozicije za postizanje pogotka, međutim tek u 56. minutu su stigli do cilja.

Šabanović je na centru izgubio loptu koja dolazi do Stojanovića, a on je uposlio Beširovića koji ovaj put matira Pavlovića.

U 60. minutu Srečković je krenuo u opasan napad, ali zaustavljen je od strane Hodžića. Gosti su nakon ovog starta tražili jedanaesterac, ali Petrović se nije oglasio.

Do kraja susreta domaći su imali nešto više od igre, međutim udarci Sarića i Kuzmanovića su umjesto u okviru gola završavali iznad prečke Lučićevog gola.

U posljednjoj minuti regularnog toka, Glišić je pokušao glavom, ali Pavlović je odlično postavljen.

Igrala se sudijska nadoknada kada je Velkoski majstorski uposlio Rahmanovića koji matira Lučića i postavlja konačnih 3:1 u korist Sarajeva.

Sarajevo – Radnik 3:1 (7’ 18’ Velkoski, 93’ Rahmanović / 56’ Beširović)

Stadion: Koševo; Gledalaca: 1000

Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka)

Kartoni – ŽK: Šabanović, Sarić, Rahmanović / Franić ; CK:-/-

Sarajevo: Pavlović, Šabanović, Sarić, Ahmetović, Velkski, Hebibović(65’ Kuzmanović), Mujakić, Bekić(24’ Hodžić), Crepulja, Adukor, Halilović(84’ Rahmanović).

Radnik: Lučić, Franić, Martinović, Stojanović(74’ Mekić), Beširević, Srećković, Zec, Peco(41’ Hadžić), Glišić, Đurić, Merajić(68’ Okić).