Sarajevo ”petardom” u Gradišci ovjerilo prolazak dalje

Sarajevo je ušlo u ovaj meč kao veliki favorit i to opravdalo na terenu. Već u desetoj minuti Amer Bekić je doveo goste u vodstvo i već je tada bilo jasno ko će voditi glavnu riječ u ovom susretu.

Ono što je zasjenilo ovu utakmicu definitivno je nešto što niko ne želi čuti na stadionima, ali je po ko zna koji put postalo stvarnost. Naime, navijači Kozare u trenutku kada je Sarajevo povelo s 0:1, skandirali su ime ratnog zločinca Ratka Mladića, kao i “Nož, žica, Srebrenica”.

Ovakva skandiranja prouzrokovala su odmah puno agresivniju igru na terenu i nekoliko grubih prekršaja. U 26. minuti Sarajevo je uduplalo prednost kada je Novaković nakon kornera bio najsnalažljiviji u gužvi. Prvi žuti karton na utakmici dobio je Balić iz Sarajevo u 44. minuti. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjena rezultata.

Do 59. minute u drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja, a tada je Anel Hebibović jakim udarcemo doveo Sarajevo u vodstvo od 0:3 nakon lijepe akcije gostiju.

U 72. minuti vodstvo gostiju na 0:4 povisio je Almir Bekić, dok je Husejinović u 91. minuti iz penala postavio konačnih 0:5. Sarajevo je slavilo u oba meča u duelu protiv Kozare i ukupnim rezultatom 8:1 prošlo u 1/4 finala Kupa BiH.

Kozara – Sarajevo 0:5

Stadion: Gradski stadion u Gradišci. Gledalaca: 500. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Strijelci: 0:1 Am. Bekić 10’, 0:2 Novaković 26’, 0:3 Hebibović 59’, 0:4 Al.Bekić 72’, 0:5 Husejinović 91’ (penal). Žuti karton: Saša Balić (Sarajevo)

Kozara: Mančić, Marinković, Komljenović (od 64. minute Kojić), Makitan, Petrović, Popović (od 71. minute Petković), Adžić, Mile Popović, Bunić, Dekić, Saša Popović (od 47. minute Glišić).

Sarajevo: Adilović, Kadušić, Ivetić, Novaković (od 52. minute Rastoder), Balić, Radovac, Husejinović, Sarić, Hebibović (od 62. minute Almir Bekić), Anđušić (od 52. minute Herić), Amer Bekić.