Sarajevo ostalo bez rekorda na Piroti, ali osiguralo plasman u polufinale

Travnik i Sarajevo su remizirali 2:2 na Piroti u revanš susretu četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine, pa sa tim sa Koševa nakon trijumfa u prvom meču 2:0 plasirao u polufinale.

Sarajevo je povelo već u 5. minuti, a strijelac je bio Said Husejinović. Hebibović je centrirao sa desne strane, a Husejinović je glavom efektno pogodio za 0:1 i već tada je bilo jasno da Bordo tim sigurno ide u polufinale.

Nakon toga Travničani su zaigrali nešto bolje, prijetio je Jusufbašić, ali je Adilović bio na mjestu u 13. minuti. Ipak, samo dvije minute poslije napadač Travnika je uspio da nakon odbijene lopte dobro šutira sa vrha kaznenog prostora i pogodio je lijevi ugao mreže Sarajlija za 1:1.

Veziri su mogli do potpunog preokreta u 26. minuti kada je Smajić bio sam ispred Adilovića, ali čuvar mreže gostiju uspio je da ga zaustavi. Travnik je do isteka prvog dijela imao još jednu dobru šansu, ali u 40. minuti nakon velike gužve nisu uspjeli da ubace loptu u mrežu tima sa Koševa. Pekija je šutirao, ali prečka je spasila Sarajevo.

Na drugoj strani u posljednjim trenucima dobro je šutirao Radovac sa 20-ak metara, ali lopta je prohujala pored gola bi na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Sarajevo je na startu drugog dijela prijetilo preko Husejinovića iz slobodnog udarca i rezerviste Ahmetovića koji je šutirao glavom, ali bez promjene.

Ipak, već u 55. minuti nakon slabe reakcije domaće odbrane lopta je stigla do Ahmetovića koji je ponovo doveo Sarajevo u vodstvo 1:2. Ni to nije bilo sve, jer su Veziri ekspresno poravnali. U 58. minuti Adilović je odbranio udarac Jusufbašića, lopta se odbila do usamljenog Kadrića kojem nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu za 2:2.

Do kraja nije bilo promjene, pa je Sarajevo propustilo priliku da postavi novi rekord po broju uzastopnih pobjeda u svim zvaničnim utakmicama. Nakon deset uzastopnih trijumfa u svim takmičenjima Bordo tim nije slavio i u jedanaestoj, te je ostao izjednačen rekord iz 1957. godine kada je Sarajevo nanizalo deset pobjeda u utakmicama Zonske lige.

Travnik-Sarajevo 2:2 (Jusufbašić 15’, Kadrić 58’ / Husejinović 5’, Ahmetović 55’)

Stadion: Pirota. Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Hasanhodžić, Đurić, Pekija, Goloman, Jusufbašić (Travnik), Am. Bekić (Sarajevo).

TRAVNIK: Đurić, Nuhić (od 46. minute Mamuša), Hasanhodžić, Čurić, Jusufbašić, Alispahić, Pekija, Kadrić, Goloman (od 70. minute Đogić), Čivić, Smajić (od 54. Torlak).

SARAJEVO: Adilović, Hodžić, Kadušić, Rustemović, Kovačević, Husejinović, Balić, Radovac (od 73. Ivetić), Anđušić (od 64. minute Livak), Am. Bekić (od 50. minute Ahmetović).