Sarajevo neubjedljivo, ali sa sigurnom prednošću putuje na revanš u Gradišku

U trećoj minuti Sarajevo je izvelo prvi opasan napad kada su kombinovali Sarić i Hebibović, ali nije bilo prave opasnosti. Ipak pet minuta poslije Bordo tim je poveo kada je Hebibović pogodio gol gostiju. Nakon gužve u petercu gostiju lopta je došla do krilnog napadača Sarajeva koji je pospremio u mrežu za 1:0. Prethodno, Radovac je šutirao, ali je golman Mančić loptu izbio u korner.

Dvije minute poslije Ivetić je nezgodno centrirao, ali je loptu u korner izbacio golman gostiju. Nakon ubačaja iz ugla pokušao je Balić, ali Mančić još jednom dobro intervenisao. Bordo tim je u 22. minuti izveo lijep napad po lijevoj strani kada je Hebibović odigrao dupli pas sa Sarićem i želio je biti nesebičan u izglednoj situaciji, ali je izblokiran.

Gosti su prvi put zaprijetili u 24. minuti kada Petković nije najbolje zahvatio loptu u izglednoj šansi. Nedugo zatim Husejinović je ubacio iz prekida, nakon kojeg se zatresla mreža gostiju, ali je pogodak Bekića poništen zbog ofsajda. Opasno je bilo u 34. minuti kada je iz kornera ubacio Anđušić, a Sarić glavom iz dobre pozicije šutirao preko gola.

Do isteka prvih 45 minuta nije bilo ozbiljnijih prilika, pa je domaći tim na odmor otišao minimalnom prednošću.

Bordo tim je dobro otvorio drugi dio, a već u 53. minuti Mihojević je udvostručio prednost domaćih. Mladi defanzivac Sarajeva se odlučio na udarac sa 30 metara, a prizemna lopta je završila u mreži Kozare za 2:0. Ipak, samo 60 sekundi kasnije gosti su smanjili. Katastrofalnu grešku napravili su golman Adilović i Balić koji je uputio pogrešan poprečni pas, a Petković je pogodio praznu mrežu za 2:1.

Sarajevo je moglo do trećeg gola u 61. minuti. Ivetić je dobro centrirao, a Hebibović je iz mat pozicije glavom šutirao pored gola. Poslije kornera u 68. minuti lopta je došla do Balića, ali defanzivac Sarajeva slabo je zahvatio loptu koja je otišla preko gola. Već u sljedećem napadu domaćin je izveo dva kornera nakon kojeg je Mihojević prvo pogodio stativu, a zatim je ponovo Balić bio neprecizan, ovoga puta uputivši loptu pored gola.

Sarajlije su se do kraja mučile da dođu do novog gola, ali ipak u 82. minuti to im je uspjelo. Rezervista Edin Rustemović je bio priseban iz neposredne blizine pogodivši glavom nakon jednog ubačaja Ivetića sa lijeve strane za konačnih 3:1.

Sarajevo-Kozara 3:1

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 500 Sudija: Emir Spahalić (Mostar). Strijelci: 1:0 Hebibović 8., 2:0 Mihojević 53. 2:1 Petković 54., 3:1 Rustemović 82. Žuti kartoni: Anđušić (Sarajevo); Komljenović, Petrović (Kozara).

Sarajevo: Adilović, Kadušić, Ivetić, Mihojević, Balić, Radovac, Sarić (od 60. Rustemović), Husejinović (od 57. Ahmetović), Hebibović, Anđušić, Amer Bekić (od 67. Crnkić).

Koazra: Mančić, Marinković, Komljenović (od 63. Popović), Makitan, Petrović, A. Popović, Majetić (od 46. Brunić), Marin, Popović M., Petković.